Pages Menu
Categories Menu

Rekonstrukcja piersi po mastektomii

Rekonstrukcja piersi po mastektomii

Rekonstrukcja piersi jest przeprojektowanie piersi po mastektomii radykalnej z powodu raka. Często podskórne mastektomie są jedynym sposobem, aby zatrzymać raka rozprzestrzenianiu się. W wyniku tej procedury, kobiety mogą stracić część lub pełne jednej lub obu piersi.

Może to prowadzić do zaburzeń emocjonalnych Do zmieniać specjalną część kobiecego ciała. Ten symbol dojrzałości kobiety w zachodnim społeczeństwie, może produkować niepokój i prowadzić wiele kobiet z depresją , czy usunięte. Jednak z nowoczesnych technik, kobiety cierpiące mastektomii nie muszą już cierpieć z powodu utraty ich obraz ciała.

rekonstrukcje piersi wykonywane są przez wykwalifikowanych chirurgów plastycznych, którzy specjalizują się w tych procedurach. Tych specjalistów musi ukończyć szkolenie poza ich edukacji medycznej. Najbardziej ukończyć co najmniej pięciu lat w ramach stażu specjalizujący się w tej dziedzinie. Również te chirurdzy pracują wyłącznie w akredytowanych placówkach medycznych.

Najlepszym sposobem, aby znaleźć wykwalifikowanego chirurga jest przez głównego świadczeniodawcę. Często kobiety będą pracowali z tego pierwotnego dostawcę (lub nawet onkologa) w celu rozwiązania problemu raka. Ten dostawca może być atutem w wyborze odpowiedniego chirurga, aby zakończyć procedurę.

Istnieje kilka różnych typów procedurami, które mogą być wykorzystane do rekonstrukcji piersi. Pierwsza technika, który został opracowany było użycie urządzenia wypełnionych silikonu lub soli fizjologicznej. Procedura ta została wykorzystana wyłącznie na początku. Jednak nowe technologie i techniki zostały opracowane, aby skorzystać kobiety własnej tkanki tłuszczowej.

Techniki te będą korzystać z rzeczywistą skóry, naczyń krwionośnych, tłuszczu i mięśni w "dawca" miejsc z całego ciała.
Artykuł dzięki: