Pages Menu
Categories Menu

Zabiegi na uszy

Zabiegi na uszy

Pierwsze uszy przypięte powrotem jest medycznie znany jako otoplastyką lub rzadziej pinnaplasty. Mimo że nie istnieje potrzeba opracowania operacji (w większości przypadków), o ucho, które wystają dalej niż inne mogą być denerwujące, w szczególności wśród dzieci. Rzeczywiście, jest to najczęściej dla dzieci w wieku od pięciu do dziesięciu lat, aby ich uszy przypięte do tyłu. W wieku poniżej pięciu lat nie jest zalecane, ze względu na fakt, że uszy nadal rośnie.

Jednak lepiej jest dostać operację wykonywaną w dzieciństwie, zamiast dorosłości, ze względu na twardszej chrząstki znalezionego w uszach dorosłych. Operacja również faktycznie czuje się bardziej bolesne dla dorosłych, ze względu na zakończeniach nerwowych w przedsionku, będących bardziej rozwinięte.

Sama operacja polega na przekształcaniu chrząstki ucha lub uszu do trzymania uszy bliżej głowy. Choć istnieją różne sposoby wykonywania operacji, najczęściej Operacja polega na usunięciu skóry za uchem. Chrząstka jest następnie do muru za pomocą szwów, które pozwala wyginać w kierunku głowy, więc pcha swoje uszy bliżej głowy.

Nacięcia za uszami są następnie zszywane i mogą leczyć - i to wszystko! Cała procedura trwa zazwyczaj mniej niż trzy godziny do zakończenia, a tak mało jak jedna godzina!

Sama operacja jest bardzo prosta, a właściwie jest jedną z najstarszych zabiegów kosmetycznych; Otoplastyka było wykonywane już w 19 wieku!

Pinnaplasty / Otoplastyka można przeprowadzić w albo miejscowym lub ogólnym znieczuleniu, w zależności od preferencji i wieku cierpliwości. Młodsze dzieci będą prawie zawsze w znieczuleniu ogólnym, a zatem może pozostać w szpitalu na noc przed operacją.

Znieczulenie miejscowe numbs obszar wokół ucha, aby usunąć wszelkie wrażliwość na ból - w tym przypadku, będzie można zasnąć podczas zabiegu, a to może być dość surrealistyczne doświadczenie usłyszeć operacja dzieje się tak głośno! Gdy miałem uszy przypięte powrotem w wieku do dwunastu, byłem w znieczuleniu miejscowym, a okazało się, że doświadczenie zabiegu bardzo dziwne, ale nie w złym tego słowa znaczeniu.

Czas powrotu jest o kilka tygodni, choć można go zmienić na podstawie analizy każdego przypadku. Chociaż pierwsze 24 godziny po zabiegu mogą powodować znaczny ból jako środek znieczulający słabnie, reszta czasu odzyskania jest stosunkowo bezbolesne, jak długo jesteś ostrożny, aby nie zderzyć się obszar wokół uszu. W rzeczywistości, można wrócić do szkoły lub pracy zaledwie tydzień po operacji została przeprowadzona.

Gdy miałem moje uszy przypięte do tyłu, to było podczas wakacji szkolnych, więc mogę odzyskać w moim własnym czasie. Jednak ja się gra w piłkę nożną w ciągu tygodnia (brak danych do moich rodziców!) - Po prostu musiałem się upewnić, że nie zbyt fizycznie zaangażować!

Artykuł dzięki: http://fizjosport.krakow.pl